DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMAGAJĄ OLIWIERKOWI I JEGO RODZICOM.

Aktualizacja 03.08.2018

Nasz mały Oliwierek jest już po pierwszych ćwiczeniach z rehabilitantem. Plan rehabilitacji wygląda następująco: cykl trwa 8 tygodni po 2 wizyty w każdym tygodniu. Najprawdopodobniej do roku tak to będzie wyglądało, chyba że nastąpi widoczna poprawa. W tej chwili rehabilitant stwierdził u Oliwierka obniżone napięcie mięśniowe, zwłaszcza karku.
Teraz Oliwierka czeka wizyta u neurochirurga. Będziemy Was na bieżąco informować o wynikach badań.
Trzymamy kciuki za naszego maluszka ?

Oliwierek od 11.07.18 r. jest już w domu z rodzicami, ale czekają go wizyty u specjalistów: okulisty, neurologa, neurochirurga, laryngologa i oby na tym lista się skończyła.

1 sierpnia ma pierwszą wizytę u rehabilitanta, podczas której zostanie dobrany odpowiedni program i częstotliwość spotkań. Ech, ciężka praca przed naszym maluszkiem i jego rodzicami.

 

Czekamy na jakieś dobre wiadomości od rodziców Oliwierka. W tej chwili chłopiec jest diagnozowany. Wyniki badań nie uległy poprawie, ale także się nie pogorszyły. Zastawka wciąż nie pracuje prawidłowo. W środę 04.07. 2018 r. zostanie wykonane badanie rezonansem magnetycznym i być może wtedy lekarze podejmą jakąś decyzję. Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia dla Oliwierka.

 

 

Najnowsze badanie USG główki Oliwierka wykazało nieprawidłowość w funkcjonowaniu zastawki, płyn mózgowo – rdzeniowy nie spływa tak jak powinien. Czekamy na konsultację neurochirurga, który podejmie decyzję w sprawie dalszego leczenia Oliwierka. Jednym z rozwiązań jest nakłucie zastawki, odbarczenie z niej płynu i poszerzenie kanalików. Jest to najszybsza i najbezpieczniejsza metoda. Trzymamy kciuki, że właśnie tę metodę wybierze neurochirurg, w przeciwnym razie Oliwierka będzie czekała kolejna operacja i wymiana zastawki.
Jak mówią rodzice, malec ma ogromną wolę walki i chęć do życia.

 

 

 

Chcielibyśmy poinformować, że wczorajsza operacja Oliwierka przebiegła pomyślnie. W trakcie operacji zadecydowano o założeniu zastawki. To dobra wiadomość.
Bardzo dziękujemy wszystkim za trzymanie kciuków i ciepłe myśli.❤️??

 

Wyniki badań Oliwierka potwierdziły, że chłopiec cierpi między innymi na wodogłowie narastające, w związku z powyższym konieczne będzie założenie zastawki Richtera.

Operacja została zaplanowana na 20.06.2018r., na godzinę 10:00.

Bardzo Was prosimy o ciepłe myśli i dobrą energię dla Oliwierka i jego rodziców.❤️❤️❤️

 

Mama Oliwierka została już wypisana ze szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i aby być blisko synka, rodzice zmuszeni są wynajmować pokój przy szpitalu, co wiąże się również z ogromnymi kosztami.