Aktualizacja 10.11.2018

Kochani mamy najnowsze wiadomości na temat postępów i wyników Oliwierka.
Rodzice są już po pierwszych konsultacjach u rehabilitanta i innych specjalistów.
Zajęcia przynoszą poprawę jednak w dalszym ciągu maluch wymaga intensywnej rehabilitacji.

 Z opisu wystawionego przez specjalistę: ” nastąpiła poprawa kontroli głowy w płaszczyźnie strzałkowej w stopniu   umiarkowanym, chłopczyk próbuje inicjować uniesienie głowy w pozycji pronacyjnej, pojawiły się pierwsze pojedyncze ruchy spontaniczne dziecka”

” Wynik badania elektroencefalograficznego wykazał dyskretne cechy nieprawidłowe”

Jak informuje mama Oliwierka “synuś jest opóźniony o jakieś 1,5 miesiąca od rówieśników , rozwija się w swoim tempie. Na szczęście neurochirurg stwierdził prawidłowe działanie zastawki. Również przepuklina zniknęła ,więc nie ma obawy przed operacją. Wkrótce czeka ich wizyta u neurologa który ma określić rozwój psychoruchowy chłopca”

Przed naszym Oliwierkiem jeszcze bardzo długa droga ,ale bardzo cieszymy się z postępów jakie udaje Mu się osiągnąć.
Kochani w imieniu Rodziców ale przede wszystkim Oliwierka bardzo prosimy o pomoc. Zajęcia z rehabilitantem są bardzo kosztowne ,a tylko systematyczne i częste ćwiczenia przynoszą pozytywne rezultaty. Dajmy szansę Maluchowi na jak najlepsze życie.
Mimo że jest tak malutki i tyle już przeszedł pokazał wszystkim jak bardzo ma wielką wolę walki i chęć do życia .
Pomóżmy Mu w tym !!!

 

 

Aktualizacja 18.09.2018

Pewnie jesteście ciekawi co słychać u Oliwiera ?
Otóż, dzięki rehabilitacji chłopcu udało się w końcu samemu podnieść główkę. Przed Nim jeszcze długa droga i ogrom ciężkiej pracy ,ale da radę Mały Zuch 🙂

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMAGAJĄ OLIWIERKOWI I JEGO RODZICOM.

Aktualizacja 03.08.2018

Nasz mały Oliwierek jest już po pierwszych ćwiczeniach z rehabilitantem. Plan rehabilitacji wygląda następująco: cykl trwa 8 tygodni po 2 wizyty w każdym tygodniu. Najprawdopodobniej do roku tak to będzie wyglądało, chyba że nastąpi widoczna poprawa. W tej chwili rehabilitant stwierdził u Oliwierka obniżone napięcie mięśniowe, zwłaszcza karku.
Teraz Oliwierka czeka wizyta u neurochirurga. Będziemy Was na bieżąco informować o wynikach badań.
Trzymamy kciuki za naszego maluszka 😊

Oliwierek od 11.07.18 r. jest już w domu z rodzicami, ale czekają go wizyty u specjalistów: okulisty, neurologa, neurochirurga, laryngologa i oby na tym lista się skończyła.

1 sierpnia ma pierwszą wizytę u rehabilitanta, podczas której zostanie dobrany odpowiedni program i częstotliwość spotkań. Ech, ciężka praca przed naszym maluszkiem i jego rodzicami.

 

Czekamy na jakieś dobre wiadomości od rodziców Oliwierka. W tej chwili chłopiec jest diagnozowany. Wyniki badań nie uległy poprawie, ale także się nie pogorszyły. Zastawka wciąż nie pracuje prawidłowo. W środę 04.07. 2018 r. zostanie wykonane badanie rezonansem magnetycznym i być może wtedy lekarze podejmą jakąś decyzję. Trzymamy kciuki i życzymy dużo zdrowia dla Oliwierka.

 

 

Najnowsze badanie USG główki Oliwierka wykazało nieprawidłowość w funkcjonowaniu zastawki, płyn mózgowo – rdzeniowy nie spływa tak jak powinien. Czekamy na konsultację neurochirurga, który podejmie decyzję w sprawie dalszego leczenia Oliwierka. Jednym z rozwiązań jest nakłucie zastawki, odbarczenie z niej płynu i poszerzenie kanalików. Jest to najszybsza i najbezpieczniejsza metoda. Trzymamy kciuki, że właśnie tę metodę wybierze neurochirurg, w przeciwnym razie Oliwierka będzie czekała kolejna operacja i wymiana zastawki.
Jak mówią rodzice, malec ma ogromną wolę walki i chęć do życia.

 

 

 

Chcielibyśmy poinformować, że wczorajsza operacja Oliwierka przebiegła pomyślnie. W trakcie operacji zadecydowano o założeniu zastawki. To dobra wiadomość.
Bardzo dziękujemy wszystkim za trzymanie kciuków i ciepłe myśli.❤️🌞🌞

 

Wyniki badań Oliwierka potwierdziły, że chłopiec cierpi między innymi na wodogłowie narastające, w związku z powyższym konieczne będzie założenie zastawki Richtera.

Operacja została zaplanowana na 20.06.2018r., na godzinę 10:00.

Bardzo Was prosimy o ciepłe myśli i dobrą energię dla Oliwierka i jego rodziców.❤️❤️❤️

 

Mama Oliwierka została już wypisana ze szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i aby być blisko synka, rodzice zmuszeni są wynajmować pokój przy szpitalu, co wiąże się również z ogromnymi kosztami.

WITAMY MAŁEGO OLIWIERA

Aktualizacja: 12.07.2018r

Nasz malutki Oliwierek , w końcu jest w domu . Przed nim jeszcze długa rehabilitacja , ale najważniejsze ze w końcu jest z mamą i tatą . Życzymy Całej Rodzinie dużo miłości  szczęścia , i cierpliwości.

Oliwier Grygier urodził się 13.06.2018 r.

Już w dwudziestym piątym tygodniu ciąży stwierdzono u Oliwiera dwukomorowe wodogłowie znacznego stopnia oraz nieprawidłowe ułożenie palców u ręki.

W pierwszych godzinach po narodzinach Oliwier przeszedł szereg badań. Wiemy już, że I i II komora są poszerzone (22-24mm), komory III i IV bez zmian. Główka będzie mierzona codziennie, a chłopiec obserwowany. Najprawdopodobniej będzie wymagał założenia zbiornika Rickhama, a w następnej kolejności zostaną dobrane odpowiednie zastawki. Zatroskani rodzice czekają na wyniki badań kariotypu, które poznamy dopiero w lipcu. Czekamy również na wyniki badań pobranego płynu mózgowo – rdzeniowego, od których w głównej mierze zależy dalszy tok leczenia.

Już teraz wiemy, że Olivier będzie wymagał rehabilitacji i specjalistycznej opieki.  Nie pozwólmy, aby choroba przeszkodziła Oliwierowi rozwijać się i dorastać w zdrowiu, odkrywać cały świat i cieszyć się z życia.

Wszelkie nowe informacje na temat chłopca będziemy zamieszczać na bieżąco.

„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”

Rodzice jeszcze nienarodzonego Oliwiera chcieliby każdego dnia po jego narodzinach obserwować jak się rozwija, poznaje swoich najbliższych, uśmiecha się i bawi. Jak każdy rodzic chcieliby nauczyć go wszystkiego, pokazać mu świat i ludzi.
W dwudziestym piątym tygodniu ciąży stwierdzono u Oliwiera dwukomorowe wodogłowie znacznego stopnia. Pierwsze wyniki badań okazały się dla rodziców bardzo niepokojące, ponieważ stwierdzono u maluszka uszkodzenia części struktur mózgu, które przyczyniają się do złego rozwoju dziecka: nieprawidłowe narządy płciowe, końsko- szpotawe ustawienie jednej stopy

oraz nieprawidłowe ułożenie palców u ręki. Jak mówią rodzice „Pomimo bardzo złych informacji, nie poddaliśmy się i szukaliśmy pomocy w innym szpitalu”. Z pomocą dla rodziców Oliwiera przyszedł Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Lekarz prowadzący podjął się założenia shuntu komorowo- owodniowego. Udało się! Zabieg przyniósł poprawę. Nie można jednak na tym poprzestać. Oliwier w każdej chwili może wyciągnąć shunt z głowy, przez co mogą powstać nieodwracalne i nieuleczalne zmiany w mózgu. Wymaga to do rodziców stałej kontroli, która wiąże się z regularnymi wyjazdami do Łódzkiego szpitala oddalonego o 250 kilometrów od miejsca zamieszkania rodziny Oliwiera. Po porodzie, od pierwszych chwil konieczna będzie także rehabilitacja maluszka. Oliwier będzie musiał przejść także operację wstawienia zastawek, co jest jedyną formą leczenia tej wady.Obecnie potrzebujemy wsparcia finansowego, aby pokryć koszty częstych wyjazdów do szpitala na konsultacje z lekarzem prowadzącym, suplementacji dla mamy oraz na dalsze leczenie i rehabilitację, których chłopiec będzie wymagał od pierwszych chwil po narodzinach. Nie pozwólmy, aby choroba przeszkodziła Oliwierowi rozwijać się i dorastać w zdrowiu, odkrywać cały świat i cieszyć się z życia.

Dzięki wsparciu dobroczyńców nasi podopieczni mogą otrzymać kosztowne leki, wsparcie wyspecjalizowanych lekarzy oraz szansę na rehabilitację. Każda złotówka otwiera drzwi do lepszego świata. Świata, w którym będą zdrowi. Zachęcamy do pomocy każdego, kto chciałby spełniać marzenia naszych podopiecznych o życiu w zdrowiu.

Płatności obsługuje:

Honorujemy również przelewy tradycyjne:
Fundacja EQUUS mBank SA:
57 1140 2004 0000 3502 7720 5886