Nikoś dziękuje za pomoc! <3

PODARUJ MI ŻYCIE

Nikoś Skawiński urodził się ze złożoną wadą serca (stenoza aortalna, podejrzenie zastawki dwupłatkowej, koarktacja aorty, ubytek międzyprzedsionkowy, międzykomorowy). Dla rodziców Nikosia był to prawdziwy cios, kiedy dowiedzieli się, że życie ich ukochanego i wyczekiwanego dziecka wisi na włosku. Zapadła szybka decyzja. W czwartej dobie życia stoczyła się pierwsza, ale nie ostatnia walka o życie Nikosia. Skomplikowana operacja na otwartym sercu została przeprowadzona w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Niestety lewa komora serca nie podjęła pracy i konieczna była druga operacja. Teraz Nikoś ma tylko „Pół serduszka”. Będzie musiał żyć z jedną komorą serca. Nikoś męczy się dużo szybciej, gdy płacze brakuje mu powietrza, ale jak wytłumaczyć takiemu maleństwu, że zwykły płacz zagraża jego zdrowiu?

 

Aby Nikoś mógł żyć, potrzebne są kolejne operacje, (najbliższa już na początku września). Każda wiąże się z ogromnym strachem, stresem, morzem wylanych łez, ale przede wszystkim z ogromnymi kosztami. To przerażające, że los i życie maleńkiego Nikosia w dużej mierze zależą od grubości portfela. Nikoś będzie również potrzebował kosztownych leków i rehabilitacji, a te także wiążą się z dużym obciążeniem finansowym. Na dzień dzisiejszy potrzeba jest aż 30 tys. złotych.

Rodzice Nikosia nie mają wygórowanych marzeń. Chcą po prostu patrzeć jak ich dziecko się rozwija, jak stawia pierwsze kroki, i wymawia pierwsze słowa „ mama”, „tata”. Proza zwyczajnego życia. Życia, które ty możesz im podarować. Każda wpłacona złotówka zwiększa szanse Nikosia.

PROSIMY NIE PRZECHODŹ OBOJĘTNIE OBOK TAK BEZBRONNEGO I NIEWINNEGO DZIECIĄTKA. USŁYSZ WOŁANIE O POMOC! TY MOŻESZ PODAROWAĆ NIKOSIOWI ŻYCIE, SPRAWIĆ, ŻE DOROŚNIE, POZNA ŚWIAT.

 

                                                        

Wpłat można dokonywać na indywidualny nr konta Nikosia: mBank SA
39 1140 2004 0000 3102 7788 6764

NAJNOWSZE INFORMACJE OD NIKOSIA:

“Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia czyjś świat.”

Wprowadź dowolną kwotę i adres e-mail

Honorujemy przelewy tradycyjne:
Fundacja EQUUS mBank SA:
39 1140 2004 0000 3102 7788 6764
IBAN: PL39 1140 2004 0000 3102 7788 6764

Przelewy online obsługuje: