Aktualizacja 01.11.2018

 Mamy nowe informacje na temat stanu zdrowia naszej Moniki :

Witam, po operacji usunięcia guza kąta móżdżkowo-mostowego mam objawy ataksji rdzeniowo – móżdżkowej, które niestety postępują i w ciągu tych prawie 2 lat (za kilka dni) stają się coraz bardziej dokuczliwe, choć mało widoczne – z tego co mówią Znajomi, ale Oni wiedzą z jaką wytrwałością i determinacją walczę (ćwiczę) i ile czasu na to wciąż poświęcam, by doprowadzić wszystkie mięśnie (przede wszystkim te głębokie) po czterokończynowym porażeniu i buzię po paraliżu. (Tak wiele zawdzięczam osobom, które mi w tym bardzo pomagają: Rehabilitantom!!!)
Do podstawowych objawów ataksji należą: zaburzenia równowagi drżenie kończyn, które związane są z uszkodzeniem móżdżku. ,Poruszam się z pomocą chodzika-balkonika lub z kulą w prawej ręce oraz z kimś pod lewą (mniej sprawną i połamaną) rękę. Samodzielnie niestety nie jestem w stanie się poruszać.

Wszyscy(…) twierdzą, że: „oczekuję cudu”….
Mam też problemy z oddychaniem i trudności w połykaniu, krztuszę się – ze względu na zwężenie tchawicy, gdyż powstał zrost po odleżynie .
Dokucza mi też oczopląs i zez, których na szczęście (choć czasem na nieszczęście… komisje itp.) nie widać „gołym okiem” zwykłego Człowieka.

 Niestety nie słyszę również na lewe ucho.
Chociaż badania nad odkryciem leku prowadzone są na całym świecie, to jednak nadal takiego leku nie wynaleziono. Symulatory na móżdżek także nie istnieją (mam nadzieję, i wierzę, że …jeszcze…nie istnieją).
Tym, co spowalnia procesy chorobowe jest fizykoterapia. W leczeniu ataksji stosuje się głównie . ćwiczenia metodą tzw. PNF, które umożliwiają przywrócenie tych funkcji, które w wyniku uszkodzenia uległy zaburzeniu.
Mam problem z wykonywaniem codziennych czynności, tj. z poruszaniem, chwytaniem drobnych przedmiotów, połykaniem, oddychaniem. Ćwiczenia PN F mają za zadanie wykorzystanie zdrowych części układu nerwowego, które służą do odtworzenia tych funkcji.
Niestety, ponieważ w dalszym ciągu w mej głowie jest guz – czyli jestem tzw. „ONKOLOGICZNA” nie należy mi się pomoc z NFZ: żadne sanatorium. Będę mogła z nich skorzystać po zupełnym wyleczeniu…(!!!)

Dziękuję Wszystkim Tym, którzy są blisko mnie i cały czas mnie wspierają.
Niestety to także złotówki ratują życie …

DZIĘKUJĘ z całego serduszka❤️❤️❤️

Kochani w imieniu Moniki i własnym prosimy o pomoc