Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile włączyło się do pomocy dla swojego ciężko chorego mieszkańca -Olusia.
Już 11 listopada podczas imprezy zorganizowana zostanie zbiórka dla małego chłopca.

Kochani dla rodziców Olusia ważna jest każda najdrobniejsza pomoc.Ich synek jest śmiertelnie chory.Niestety na chwilę obecną nie ma ratunku na tą chorobę.
Rodzicom pozostaje wierzyć,że to się zmieni i nie poddawać się w walce o życie Olusia.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Piły i nie tylko.
Pokażcie w tym dniu swoje Wielkie Serca❤️❤️❤️

11 listopada, w ramach powiatowego cyklu Biegaj z nami odbędzie się już 13. Bieg Niepodległości. W tym roku z powodu remontu stadionu przy ul. Okrzei nie będzie biegu dla dzieci i zawodów nordic walking. Na stronie: www.biegajznami.biegamy.org trwają już zapisy. W tym roku start i meta zorganizowane zostaną na parkingu przed wejściem na stadion od ul. Okrzei. O godzinie 12.00 – zanim biegacze wyruszą na trasę, która liczy ok. 6 km – wspólnie odśpiewamy hymn państwowy w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”.
Miasteczko biegowe będzie zorganizowane naprzeciwko parkingu na patio Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych. Dla uczestników biegu – rogale marcińskie i grochówka. Będą również niespodzianki.
Prowadzona będzie także zbiórka charytatywna na leczenie ciężko chorego Olusia Sibika z Piły.
– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na to wydarzenie. Uczcijmy Święto Niepodległości wspólnym odśpiewaniem hymnu i dopingujmy biegaczy. Bądźmy tego dnia razem – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.